

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 0Hz ~ 1GHz |
| RF Type | Cellular, CDMA2000, W-CDMA, GSM |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5V |
| Gain | 13dB ~ 16dB |
| Current - Supply | 110mA ~ 135mA |
| Noise Figure | 2.7dB ~ 3.5dB |
| P1dB | 21.4dBm |
| Test Frequency | 900MHz |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-VD (3x2) |