

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 400MHz ~ 4GHz |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5V |
| Gain | 21.5dB |
| Current - Supply | 30mA ~ 60mA |
| Noise Figure | 0.8dB |
| P1dB | 21.2dBm |
| Test Frequency | 1.95GHz |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP (3x3) |