

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 0Hz ~ 1GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Gain | 19.5dB |
| Current - Supply | 80mA |
| Noise Figure | 8dB |
| P1dB | 7dBm |
| Test Frequency | 350MHz |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP-VQ (5x5) |