

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1MHz ~ 1.2GHz |
| RF Type | CATV |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Gain | 15dB |
| Current - Supply | 240mA |
| Noise Figure | 9dB |
| P1dB | - |
| Test Frequency | 900MHz |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP-VQ (4x4) |