

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 10MHz ~ 3GHz |
| RF Type | Cellular, CDMA2000, W-CDMA, GSM |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Gain | 10dB |
| Current - Supply | 250mA |
| Noise Figure | - |
| P1dB | 1.2dBm |
| Test Frequency | 2.7GHz |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP-VQ (4x4) |