

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-243AA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 400MHz ~ 4GHz |
| RF Type | ISM |
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 5.25V |
| Gain | 14.6dB |
| Current - Supply | 140mA |
| Noise Figure | 3.8dB |
| P1dB | 29.1dBm |
| Test Frequency | 2.14GHz |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |