

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-243AA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.3GHz ~ 4GHz |
| RF Type | Cellular, CDMA, GSM, ISM, PCS, W-CDMA AND WLL |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Gain | 13.2dB ~ 14.6dB |
| Current - Supply | 90mA ~ 100mA |
| Noise Figure | 4dB |
| P1dB | 25.7dBm |
| Test Frequency | 2.6GHz |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |