

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-243AA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 400MHz ~ 2.7GHz |
| RF Type | - |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Gain | 11.5dB ~ 13.4dB |
| Current - Supply | 104mA ~ 124mA |
| Noise Figure | 5.1dB |
| P1dB | 27.4dBm |
| Test Frequency | 2.6GHz |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |