

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1.7GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 5.25V |
| Gain | 35dB |
| Current - Supply | 175mA |
| Noise Figure | 8.2dB |
| P1dB | 17.7dBm |
| Test Frequency | 500MHz |
| Supplier Device Package | 40-LFCSP-WQ (6x6) |