

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 700MHz |
| RF Type | - |
| Voltage - Supply | 5V |
| Gain | 20dB |
| Current - Supply | 210mA |
| Noise Figure | 7.5dB |
| P1dB | 19.5dBm |
| Test Frequency | 700MHz |
| Supplier Device Package | 40-LFCSP-WQ (6x6) |