

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 700MHz |
| RF Type | - |
| Voltage - Supply | 5V |
| Gain | 20dB |
| Current - Supply | 110mA |
| Noise Figure | 7.5dB |
| P1dB | 20dBm |
| Test Frequency | 700MHz |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP (4x4) |