

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 200MHz |
| RF Type | Voltage Feedback |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Gain | 24.08dB |
| Current - Supply | 24mA |
| Noise Figure | 2.8dB |
| P1dB | 7.7dBm |
| Test Frequency | 10MHz |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP (4x4) |