

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1MHz ~ 2.7GHz |
| RF Type | Cellular, LMDS, MMDS |
| Voltage - Supply | 3V, 5V |
| Gain | 17.1dB |
| Current - Supply | 16mA ~ 31mA |
| Noise Figure | 5.4dB |
| P1dB | - |
| Test Frequency | 2.7GHz |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-VD (3x2) |