

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1MHz ~ 2.7GHz |
| RF Type | LMDS, MMDS |
| Voltage - Supply | 5V |
| Gain | 20dB |
| Current - Supply | 31mA |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-VD (3x2) |