

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118"", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 0Hz ~ 2.2GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Gain | 26dB |
| Current - Supply | 28mA ~ 32mA |
| Noise Figure | - |
| P1dB | 13.5dBm |
| Test Frequency | 10MHz |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |