

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: RF Amplifiers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118"", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 0Hz ~ 1GHz |
| RF Type | Cellular |
| Voltage - Supply | 5V ~ 10V |
| Gain | 20dB |
| Current - Supply | 28mA |
| Noise Figure | 5.9dB |
| P1dB | -2.6dBm |
| Test Frequency | 250MHz |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |