

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: Instrumentation, Op Amps, Buffer Amps
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-UFDFN Exposed Pad, CSP |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Buffer |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 1.4mA |
| Slew Rate | 145V/µs |
| Current - Input Bias | 1 µA |
| Voltage - Input Offset | 30 mV |
| Supplier Device Package | 6-LFCSP-UD (1.6x1.6) |
| Number of Circuits | 1 |
| -3db Bandwidth | 400 MHz |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 17 V |