

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: Instrumentation, Op Amps, Buffer Amps
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | TO-8 Style, 12 Leads |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 21mA |
| Slew Rate | 3500V/µs |
| Current - Input Bias | 15 µA |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | TO-8-12 |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| -3db Bandwidth | 80 MHz |
| Voltage - Supply Span (Min) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |