

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: Instrumentation, Op Amps, Buffer Amps
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | RF/IF Differential |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 37mA |
| Slew Rate | 8000V/µs |
| Current - Input Bias | 75 nA |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP (3x3) |
| Number of Circuits | 1 |
| -3db Bandwidth | 2.2 GHz |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |