

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: Instrumentation, Op Amps, Buffer Amps
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118"", 3.00mm Width) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 180µA (x4 Channels) |
| Slew Rate | 0.8V/µs |
| Current - Input Bias | 0.9 pA |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Output / Channel | 8 mA |
| -3db Bandwidth | 3 MHz |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |