

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: Gate Drivers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118"", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Supply | 4.6V ~ 6V |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 30 V |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Channel Type | Synchronous |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Number of Drivers | 2 |
| Programmable | Not Verified |