

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 30-FLGA Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| On-State Resistance (Max) | 750mOhm |
| -3db Bandwidth | 171MHz |
| Supplier Device Package | 30-LGA (4x5) |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 5V ~ 20V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 16.5V |
| Charge Injection | - |
| Crosstalk | -85dB @ 100kHz |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel-to-Channel Matching (ÃƒŽ”Ron) | 45mOhm |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 701ns, 250ns |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 4pF, 4pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 4nA |
| Grade | - |
| Number of Circuits | 8 |
| Qualification | - |