

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| On-State Resistance (Max) | 5Ohm |
| -3db Bandwidth | 77MHz |
| Supplier Device Package | 20-LFCSP (4x4) |
| Voltage - Supply, Single (V+) | -4.5V ~ -8.8V, 4.5V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Charge Injection | -12.5pC |
| Crosstalk | -64dB @ 1MHz |
| Switch Circuit | SPDT - Open/Closed |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel-to-Channel Matching (ÃƒŽ”Ron) | 120mOhm |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 209ns, 253ns |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 19pF, 33pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 10nA |
| Grade | - |
| Number of Circuits | 4 |
| Qualification | - |