

Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| On-State Resistance (Max) | 5.2Ohm |
| -3db Bandwidth | 95MHz |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP (2x3) |
| Voltage - Supply, Single (V+) | -4.5V ~ -8.8V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±5V |
| Charge Injection | 12pC |
| Crosstalk | -60dB @ 1MHz |
| Switch Circuit | SPDT |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Channel-to-Channel Matching (ÃƒŽ”Ron) | 300mOhm |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 275ns, 335ns |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 27pF, 58pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 10nA |
| Number of Circuits | 1 |