ADG1206YCPZ-REEL7
Banner
productimage
ADG1206YCPZ-REEL7
IC MUX 16:1 200OHM 32LFCSP
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Categories: Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Quality Control: Learn More
1 Circuit IC Switch 16:1 200Ohm 32-LFCSP-WQ (5x5)
Additional Information
Technical Details:
PackagingTape & Reel (TR)
Package / Case32-WFQFN Exposed Pad, CSP
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max)200Ohm
-3db Bandwidth280MHz
Supplier Device Package32-LFCSP-WQ (5x5)
Voltage - Supply, Single (V+)5V ~ 16.5V
Voltage - Supply, Dual (V±)±5V ~ 16.5V
Charge Injection0.5pC
Crosstalk-85dB @ 1MHz
Switch Circuit-
Multiplexer/Demultiplexer Circuit16:1
Channel-to-Channel Matching (ÃƒŽ”Ron)3.5Ohm
Switch Time (Ton, Toff) (Max)95ns, 100ns
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))2pF, 12pF