

Manufacturer: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Categories: Video Amps and Modules
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173"", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | TFT-LCD Panels: VCOM Driver |
| Slew Rate | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 6V ~ 20V, ±3V ~ 10V |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP-EP |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Supply | 2 mA |
| Current - Output / Channel | 55 mA |