

Manufacturer: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Categories: Telecom
Quality Control: Learn More
| Packaging | Bulk |
| Package / Case | 484-BGA Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Line Interface Unit (LIU) |
| Interface | Parallel, SPI |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.62V ~ 1.89V, 1.71V ~ 1.98V, 3.135V ~ 3.465V |
| Current - Supply | 170mA |
| Supplier Device Package | 484-PBGA-HS (23x23) |
| Number of Circuits | 3 |