

Manufacturer: Ampleon USA Inc.
Categories: RF FETs, MOSFETs
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tray |
| Package / Case | SOT-502A |
| Current Rating (Amps) | 5µA |
| Frequency | 2.3GHz ~ 2.5GHz |
| Power - Output | 110W |
| Gain | 18dB |
| Technology | LDMOS |
| Noise Figure | - |
| Supplier Device Package | SOT502A |
| Voltage - Rated | 65 V |
| Voltage - Test | 10 V |