

Manufacturer: Ampleon USA Inc.
Categories: RF FETs, MOSFETs
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tray |
| Package / Case | SOT-539A |
| Current Rating (Amps) | 45A |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 1.45Ghz ~ 1.49GHz |
| Configuration | Dual, Common Source |
| Power - Output | 65W |
| Gain | 16dB |
| Technology | LDMOS |
| Noise Figure | - |
| Supplier Device Package | SOT539A |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Voltage - Test | 50 V |
| Current - Test | 1.3 A |