69307-020LF
Banner
productimage
69307-020LF
CONN RCPT HSG 20POS 2.00MM
Manufacturer: Amphenol ICC (FCI)
Categories: Rectangular Connector Housings
Quality Control: Learn More
20 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079"" (2.00mm)
Additional Information
Technical Details:
Features-
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TerminationCrimp
ColorBlack
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions20
Pitch0.079"" (2.00mm)
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Contact TypeFemale Socket
Fastening Type-
Row Spacing0.079"" (2.00mm)