

Manufacturer: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Categories: FET, MOSFET Arrays
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 10-XFDFN |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Configuration | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 3.1W (Ta) |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 24V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 30A (Ta) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 3.1mOhm @ 5A, 4.5V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 35nC @ 4.5V |
| FET Feature | - |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.2V @ 250µA |
| Supplier Device Package | 10-AlphaDFN (3.2x2.1) |