

Manufacturer: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Categories: Current Regulation/Management
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Sensing Method | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Electronic Fuse |
| Voltage - Input | 3.5V ~ 14V |
| Current - Output | 5A |
| Accuracy | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 10-DFN-EP (3x3) |