

Manufacturer: Abracon LLC
Categories: RF Antennas
Quality Control: Learn More
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Frequency Range | 837MHz ~ 884MHz |
| Applications | ISM, LoRa, LPWAN, Sigfox |
| Gain | 3dBi |
| Termination | SMA Male |
| Ingress Protection | - |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2.5 |
| Antenna Type | Whip, Tilt |
| Height (Max) | 7.677"" (195.00mm) |
| Return Loss | - |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 868MHz |
| RF Family/Standard | General ISM |