

Manufacturer: Abracon LLC
Categories: RF Antennas
Quality Control: Learn More
| Features | Filter |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency Range | 3.3GHz ~ 7.2GHz |
| Applications | UWB |
| Gain | - |
| Termination | - |
| Ingress Protection | - |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 3.5 |
| Antenna Type | Chip |
| Height (Max) | 0.047"" (1.20mm) |
| Return Loss | - |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 5.25GHz |
| RF Family/Standard | Navigation |