

Manufacturer: Abracon LLC
Categories: RF Antennas
Quality Control: Learn More
| Features | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency Range | - |
| Applications | ISM |
| Gain | -2.5dBi, -2.7dBi |
| Termination | Solder |
| Ingress Protection | - |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | 3 |
| Antenna Type | Chip |
| Height (Max) | 0.047"" (1.20mm) |
| Return Loss | - |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 868MHz, 915MHz |
| RF Family/Standard | General ISM |