

Manufacturer: STMicroelectronics
Categories: PFC (Power Factor Correction)
Quality Control: Learn More
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295"", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 20V |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Mode | Discontinuous (Transition) |
| Supplier Device Package | 20-SO |